Markvartovický odpust

  Reportáž z bohoslužby pod dubem, při příležitosti markvartovického odpustu můžete shlédnout v Noevinách TV Noe, začíná v 7m16s Kamera: Martin Šoltys Klikněte zde: 

Nešpory - Seslání Ducha Svatého

Tradiční zpívané nešpory na závěr doby velikonoční - o slavnosti Seslání Ducha Svatého - začnou výjimečně až v 18:00 hod. (Od 15:00 hod. bude na faře probíhat " svatodušní vaječina".)

Veselice 2022

Skauti z našeho ludgeřovického střediska srdečně zvou na Velikonoční veselici  

Florbalový turnaj

Turnaj UNDER15 Srdečně zveme všechny naše farníky, aby přišli podpořit ludgeřovickou "juniorku" - tým našich mladých florbalistů do 15 let. Turnaj "UNDER15" pořádaný Ministrantskou florbalovou ligou se uskuteční v sobotu 26. 3. od 9:30 v tělocvičně ZŠ v Šilheřovicích. Těšíme se na Vás!     

Humaniitární sbírka

V pondělí a podle domluvy i další dny můžete přinášet svou podporu pro Ukrajinu. Níže jsou seznamy

Ludgeřovičtí florbalisti úspěšní...

Tým Ludgeřovic úspěšný! Skvělé zprávy z Ministrantské florbalové ligy! Ludgeřovice vyhrály základní část sezóny 2021/22 a postupují přímo do semifinále play-off! Navíc získáváme i trofeje pro nejlepšího střelce a nejužitečnějšího hráče ligy (Matěj Münster). Více info na webu zde.  Děkujeme všem farníkům za podporu a držte palce dál ve vyřazovacích bojích v dubnu a květnu. :) (Pokud byste rádi posílili naše řady nebo byste chtěli více informací o ministrantském florbalu v naší farnosti, tak se neváhejte ozvat vedoucímu našeho týmu na čísle 776 776 365.)  

Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka probíhá v naší farnosti od pátku do neděle 7. až 9. ledna. Až do 16. ledna budete moci přispět  do charitní pokladničky na mříži kostela v Ludgeřovicích a také na dalších místech. Děkujeme Vám za přijetí koledníků a za podporu charitního díla!     

Adventní úkoly 2021

             

ADVENTNÍ AKTIVITKA

Adventní aktivita 2021      

Katecheze dospělých - listopad

Katecheze dospělých Srdečně zveme všechny na další "KATECHEZI DOSPĚLÝCH" ve středu 24. 11. 2021 po večerní mši svaté (v 17:00 hod) na faru v Ludgeřovicích. Těšíme se na Vás! 

Náboženství pro 6. - 9. třídu - AKTUALIZACE

  Náboženství pro žáky 6. - 9. třídy začne již v pondělí 13. 9. 2021 ve 14:30 na faře. Těšíme se na Vás! 

NOC KOSTELŮ 2021

   NOC KOSTELŮ - PÁTEK 28. KVĚTNA 2021 Srdečně zveme v pátek 28.5.2021 na Noc kostelů, která probíhá v celé České republice. V naší farnosti budou otevřeny farní kostel sv. Mikuláše v Ludgeřovicích, kaple Nejsvětější Trojice v Markvartovicích a kaple Nanebevzetí Panny Marie v Petřkovicích.

VELIKONOCE 2021

Aktuálně již bohužel nejsou k dispozici žádné volné vstupenky. Odkaz na sledování bohoslužeb online ZDE. Děkujeme za pochopení. 

Modlitba farnosti za děti připravující se k 1. sv. přijímání

Modlitba za děti, které letos přistoupí k prvnímu svatému přijímání a za jejich rodiny Svatý Josefe, ty jsi držel malého Ježíše v náručí, vezmi do své náruče i tyto děti a vypros jim dar víry a živého setkání s Kristem. Svou přímluvou je chraň od zlého a veď je po správných cestách. Přimlouvej se, prosím i za jejich rodiče, ať jsou dětem opravdovými svědky živé víry. Ty ses staral o svatou rodinu v Nazaretě, svěř Bohu tyto rodiny, aby je žádné životní překážky nedokázaly vzdálit od Boha a ochladit jejich vzájemnou lásku.    

Rok sv. Josefa 2021

Rok svatého Josefa 2021 Papež František vyhlásil, při příležitosti 150 let od prohlášení svatého Josefa patronem Církve, Rok svatého Josefa. Zahájení proběhlo 8.12.2020 a ukončení bude 8.12.2021. K tomuto výročí vydal Svatý otec apoštolský list Patris corde. O svatém Josefu vydal apoštolskou exhortaci Redemptoris custos také papež svatý Jan Pavel II. v roce 1989. Během Roku svatého Josefa je možno získat plnomocné odpustky. Stručný přehled zde:    

Postní aktivita 2021

ODKAZ NA ONLINE-DOKUMENT ZDE  

Online formační setkání pro lektory

Online formační setkání pro lektory Srdečně zveme všechny, kdo v naší farnosti při liturgii předčítají Boží slovo i ostatní zájemce na formační setkání pro lektory, které proběhne ve čtvrtek 21. ledna od 20 hodin skrze aplikaci ZOOM nebo youtube. Toto setkání pořádá společenství Liturgie.cz u příležitosti neděle Božího slova (24. ledna). Na setkání není třeba se hlásit.  Odkaz na sledování živého přenosu naleznete v den konání po kliknutí ZDE  

Advent v naší farnosti

      ADVENT V NAŠÍ FARNOSTI   MIMOŘÁDNÝ ADVENTNÍ PŮST: První 3 středy doby adventní (2., 9. a 16.12.) nás biskupové vybízejí k půstu a almužně za odvrácení pandemie a o Vánocích k zasvěcení se Dítěti Ježíši. Více v prohlášení biskupů zde.   ADVENTNÍ AKTIVITA (nejen) pro děti začíná 1. nedělí adventní. Bližší informace, jak prožít ADVENT S PANNOU MARIÍ, najdete každou neděli na farních stránkách v záložce Adventní aktivita 2020 a také na nástěnce vzadu v kostele.   TICHÝ PŘÍTEL: Na první neděli adventní (29.11.), při návštěvě kostela, jste si ti, kteří se přihlásili, vylosovali někoho, kterému budete “tichým přítelem” až do Vánoc (je vás skoro 100). Vaším úkolem bude po celou dobu adventní na svého přítele myslet v modlitbě; minimálně 2x mu o sobě dát nenápadně vědět (SMS z cizího čísla, dárečkem do schránky u domu, dopisem...); 25. 12. si pak připravit opět malý dárek, kterým svého přítele překvapíte už osobně a popřejete mu “šťastné a veselé”. Pokud by bylo cokoliv nejasné, obracejte se na sestru Šimonu. Cílem této aktivity je se mezi sebou ve farnosti více poznat a vzájemně se podpořit modlitbou v době adventní přípravy na Vánoce. Děkujeme, že jste se zapojili.  

Zápas svobodní vs. ženatí se přesouvá na neurčito

  Více informací o zápasech "svobodných" proti "ženatým" naleznete v kategorii Farní florbal    

Novéna před Slavností Panny Marie

 Slavnost Panny Marie 8. 12.  O slavnosti Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu, 8. 12. 2017, v jubilejním roce 110. výročí posvěcení našeho kostela se naše farnost zasvětila Neposkvrněnému Srdci Panny Marie.  Srdečně zveme k modlitbě novény, jakožto devítidenní přípravy na slavnost P. Marie. Novéna začíná v neděli 29. 11. a končí 7. 12. Myšlenky k rozjímání je možné naleznout po kliknutí zde   

Adventní aktivita 2020

 Adventní aktivita 2020  

Možnost vyzvednout si chvojí na adventní věnce v CMŠ

Milí farníci, ačkoli se letos neuskuteční tradiční vití adventních věnců u sestřiček v CMŠ, můžete si v průběhu soboty 28. 11. přijít alespoň vzít CHVOJÍ, které pro Vás bude přichystáno v altánku na zahradě kláštera. Není ho sice hodně, ale snad se dostane na všechny. Více informací u sestry Šimony (732 752 968). O požehnání svých adventních věnců můžete požádat kněze v neděli při návštěvě našeho kostela (8-12h, 13-17h). foto Kristýnka Fussová - vití adventních věnců 2017 

ADVENT 2020

Aktuální úkol naleznete v kategorii "Adventní aktivita 2020"

BOHOSLUŽBY

  • Po ...17:00
  • Út ... 6:00
  • St ...17:00
  • Čt ... 6:00
  • Pá ...17:00
  • So ...17:00
  • Ne ... 8:00, 10:00