Biřmování

  V neděli 20.10.2019 při slavnostní mši svaté v 10 hodin udělil 19 biřmovancům svátost biřmování pomocný biskup Ostravsko-opavské diecéze Martin David. Fotografie: 

Poděkování za úrodu 2019

  V neděli 22.září jsme v naší farnosti děkovali Pánu Bohu za úrodu Fotografie: 

Sportovní odpoledne 2019

  Při příležitosti ukončení školního roku se už tradičně v naší farnosti pořádalo Sportovní odpoledne, nejen pro děti, ale pro celé rodiny. Fotky si můžete prohlédnout zde: 

1.svaté přijímání 2.6.2019

  Fotografie si můžete prohlédnout na stránkách společenství fotografů "Člověk a víra" kliknutím ZDE

Postní aktivita 2019

Postní aktivita 2019 - DUCHOVNÍ FITNESS Train - Love - Repeat V této postní době budeme společně objevovat význam slov: Train - trénuj. Chceš se něčemu naučit, musíš trénovat. Love - miluj. Chceš být dobrým člověkem, měj rád druhé lidi. Repeat - opakuj. Chceš zůstat dobrým člověkem, vytrvej v tom. Ona nám totiž prozrazují jednu velkou pravdu, že všechno, co uděláš s láskou, má váhu, protože i když to nikdo nevidí, je tu Bůh, který tvou snahu ocení.   Každý, kdo chce něčeho dosáhnout, musí "zamakat". Chceš-li být dobrým a svatým člověkem, začni trénovat "duchovní svaly". Ne, jen někdy, ale každý den. Tato doba je pro to jako stvořená. Dává ti možnost něco velkého vykonat. Nejen pro sebe. Buď příkladem i pro druhé.   V kostele po nedělní mši svaté (1. neděle postní) dostaneš sešitek s tréninkovým plánem na jednotlivé týdny. Ten si vezmeš domů a budeš v něm plnit úkoly - plán plň postupně a neskákej z jednoho týdne na druhý, protože vše má svůj čas. Na konci postní doby sešitek odevzdáš, aby ti mohl být potvrzen certifikát. Pro více informací klikněte  ZDE    

Poděkování za úrodu 2018

  V neděli 9.září jsme v našem kostele při mši svaté v 10hodin děkovali Pánu Bohu za úrodu. Mši svatou sloužil o.František Staněk

Farní tábor 2018

  V letošním roce probíhá náš farní tábor na Cvilíně, a to ve dvou turnusech 7.-14.7. - starší děti 15.-21.7. - mladší děti Starší děti, které už mají tábor za sebou, celým pobytem provázel skutečný příběh jedné  rodiny, inspirovaný knihou "S písní kolem světa", ve filmovém zpracování "Za zvuků hudby". Jak si naše děti dokázaly tento týden užít si můžete prohlédnout na fotografiích.

Rozloučení našeho sboru se školním rokem

S končícím se školním rokem, se náš chrámový sbor i s rodinnými příslušníky, sešel na Ostříži, abychom si popřáli hezké prázdniny a dovolené. Bylo to krásné setkání, na které jsme se všichni moc těšili. Popovídali jsme si, zazpívali, opékali. Tímto ze srdce děkujeme našemu panu faráři, který se postaral o dobré jídlo.

Sportovní den farnosti-fotky

  Sportovní den se nakonec konal o týden později, kvůli počasí byl přesunut na 1.července, a přestože to byl začátek prázdnin a některé rodiny odjely na dovolenou a děti na tábory, sešli jsme se v hojném počtu a prožili hezké a veselé nedělní odpoledne.  

Noví ministranti

  V neděli 15.4.2018 při mši svaté v10hodin byli do řad našich ministrantů slavnostně přijati tři nováčci. Fotografie: 

Křížová cesta na Ostříž - fotografie

Fotografie zobrazíte kliknutím zde:       

Poděkování

Děkujeme dětem a jejich rodičům za hojnou účast na rorátních mších svatých a přejeme jim,aby prožívali Ježíšův příchod a jeho narození v duchovní radosti.   Z celého srdce děkujeme také všem, kteří se zapojili do farní akce "Pomáhejme nejen modlitbou,ale taky skutkem". Potraviny, které jste darovali Domu svaté Eufrasie, byly dobře využity. Bůh ať odmění štědrost vašeho srdce.

Rozhovor s o.Václavem na rádiu Proglas

  Rozhovor s o.Václavem o našem kostele a naší farnosti na rádiu Proglas si můžete poslechnout ZDE

Podzimní víkendovka 2017

26.-29.10.2017 pořádala naše farnost Podzimní víkendovku pro děti která se konala ve vesničce Pohoř, kousek od Oder Fotografie si můžete prohlédnout ZDE 

Svatohubertská mše na TV Hlučínsko

  Svatohubertskou mši v našem kostele natáčela také TV Hlučínsko 

Putování po kapličkách 2017

Letošní Putování po kapličkách, zachyceno objektivem Tomáše Kudeljnjaka si můžete prohlédnout kliknutím ZDE

Fotky z příměstského tábora

Fotografie z příměstského tábora, který se konal koncem srpna na naší faře,si můžete prohlédnout kliknutím ZDE

FARNÍ VÝŠLAP

Fotky z farního výšlapu ZDE

Sv.František na titulní stránce Moravskoslezského deníku

Článek z Moravskoslezského deníku si můžete přečíst kliknutím ZDE  

Farní tábor 2017

Plavba Jitřního pouníka fotografie ZDE

Sportovní den na ukončení školního roku-fotografie

  Velké DÍKY za veškerou přípravu a organizaci tohoto krásného odpoledne patří rodinám Šoltysové, Kajzarové a Schneiderové! Fotografie ZDE  

BOHOSLUŽBY

  • Po ...17:00
  • Út ... 6:00
  • St ...17:00
  • Čt ... 6:00
  • Pá ...17:00
  • So ...17:00
  • Ne ... 8:00, 10:00