Ludgeřovičtí florbalisté letos stříbrní!

Již desátým rokem se kluci a holky z ludgeřovické farnosti účastní Ministrantské florbalové ligy. Sezóna začíná vždy na podzim a trvá až do května následujícího roku. Celkem tuto ligu hraje devět týmů z Hlučínska a Opavska. Letošní rok byl kuriózní tím, že do ligy přibyl nováček. V naší farnosti se totiž vytvořil vedle stávajícího mužstva další tým – „Ludgeřovice II“ – složený z mladších hráčů (kluků a holek) a jejich rodičů. V divácky atraktivních derby tedy na sebe dvakrát za sezónu narazily dva ludgeřovické týmy. No a výsledek byl pro naši obec vždy příznivý – zvítězil pokaždé tým z Ludgeřovic :-)

Pokud jde o výsledky, tak po skončení základní části se Ludgeřovice II umístily na šestém a Ludgeřovice I na druhém místě. Následovalo PLAY OFF, ve kterém Ludgeřovice I postoupily až do velkého SUPERFINÁLE, jenž proběhlo 7.5.2023 v Šilheřovicích. Po napínavém zápase, v němž náš tým několikrát vedl, jsme však těsně podlehli soupeřům z Hlučína. Za sezónu 2022/23 tedy do Ludgeřovic míří stříbrný pohár pro vicemistry Ministrantské florbalové ligy a také dva individuální poháry pro nejproduktivnějšího hráče základní části i PLAY OFF, které získal náš útočník Matěj Münster.

Jako každoročně jsme dali dohromady i tým „juniorů“, který se během roku hrdě zúčastnil tří turnajů pro hráče do 15 let - tzv. „UNDER15“!

Rádi bychom na závěr poděkovali všem našim fandům a rodičům za jejich podporu v průběhu celé sezóny! Díky také těm více než 30 hráčům z obou ludgeřovických týmů za skvělou reprezentaci naší farnosti. Jsme moc rádi, že je u nás o florbal takový zájem, a že tak máme možnost se setkávat a tvořit fajn partu. Už teď se těšíme na další sezónu!

Florbalu zdar! :-) 

 

Vicemistři MFBL - Ludgeřovice I

 

Ludgeřovice II (neboli také LSD - Ludgeřovické smíšené družstvo) :-) 

 

Tým našich juniorů na turnaji UNDER15 

 

Více fotek ze superfinále zde

Více fotek z turnajů UNDER15 2022/23 zde zde a zde

           

 

 

 

BOHOSLUŽBY

  • Po ...17:00 / 18:00 (Z/L čas)
  • Út ... 6:00
  • St ...17:00 / 18:00
  • Čt ... 6:00
  • Pá ...17:00 / 18:00
  • So ...17:00
  • Ne ... 8:00, 10:00